Web sitemiz İnternet Explorer 11 ve daha alt sürümlerine tam uyumlu çalışmamaktadır. Lütfen modern web tarayıcıları ile ziyaret ediniz.
MİLLİLEŞTİRME KATALOĞU TANITILDI

MİLLİLEŞTİRME KATALOĞU TANITILDI

ASELSAN olarak “En Büyük Hedefimiz MİLLİLEŞTİRME” parolası ile çalışıyoruz. Bu doğrultuda yurt dışından aldığımız tüm ürünleri; teknolojinin kritikliği, ihraç kısıtları, maliyet etkisi ve temin süresi gibi kriterler altında değerlendiriyoruz.

Bu analizin neticesinde öncelikli olarak millileştirilmesi gereken ürünleri belirliyor ve bu ürünler için teknik bilgi broşürlerini hazırlıyoruz. Tedarikçilerimizin ilgisine sunduğumuz broşürlerimize şu ana kadar 1.000’in üzerinde başvuru alarak 450 ürünün millileştirilmesini başarı ile tamamladık.

Millileştirme çalışmalarımız kapsamını genişletmek, broşürlerimizi daha görünür kılarak daha çok paydaşı sürecin aktörü haline getirmek adına sektörde bir ilke imza atarak ASELSAN GÜCÜMÜZ BİR Millileştirme Kataloğunu oluşturduk.

9 Haziran 2021 tarihinde açılışı yapılan 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarında kataloğumuzu tedarikçilerimiz ve basın mensupları önünde tanıtmanın gururunu yaşadık. Güçlü ve yerli savunma sanayine sahip olma yolunda millileştirme çalışmalarımıza tüm gücümüzle devam ediyoruz.
 

 

Duyurular Sayfasına Dön