Web sitemiz İnternet Explorer 11 ve daha alt sürümlerine tam uyumlu çalışmamaktadır. Lütfen modern web tarayıcıları ile ziyaret ediniz.
BASDEC, ESAC, HUKD VE TÜDEP İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

BASDEC, ESAC, HUKD VE TÜDEP İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ASELSAN olarak; millileştirme, yeni kaynak oluşturma ve tedarikçi geliştirme süreçlerimizin kapsamını genişletmek, tedarikçi ekosistemimize daha çok yurt içi paydaşı dâhil etmek, millileştirme çalışmalarımızda yakaladığımız ivmeyi daha da yukarılara taşımak istiyoruz. Bu doğrultuda, çalıştığımız 3.000’i aşkın yerli tedarikçiye her gün yenilerini ekleyerek tedarikçi ekosistemimizi geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Daha çok paydaşa ulaşabilmek ve her türlü kabiliyeti ekosistemimize dahil edebilmek adına ülkemiz savunma sanayisinin paydaşı olan Dernek ve Kümelenmeler ile birlikte hareket etmeyi sürecin önemli bir unsuru olarak görüyoruz. Bu noktadan hareketle 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF) Bursa Uzay Havacılık ve Savunma Kümelenmesi (BASDEC), Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği (ESAC), Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) ile İş Birliği Protokolleri imzaladık.