Web sitemiz İnternet Explorer 11 ve daha alt sürümlerine tam uyumlu çalışmamaktadır. Lütfen modern web tarayıcıları ile ziyaret ediniz.
ASELSAN MİLLİLEŞTİRMEDE VİTES YÜKSELTİYOR

ASELSAN MİLLİLEŞTİRMEDE VİTES YÜKSELTİYOR

9 Haziran 2021 tarihinde açılışı yapılan Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda düzenlenen etkinlikte; millileştirme çalışmalarımızın kapsamını ve elde ettiğimiz kazanımları Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN ve Tedarik Zinciri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nuh YILMAZ paylaştı.

Ülkemizin gerek konumlandığı coğrafyada süregelen gelişmeler gerekse de içinde bulunduğumuz konjonktür göz önüne alındığında; güçlü, yerli ve sürekli gelişen bir savunma sanayine sahip olmamız bir zorunluluktur. Bu kapsamda ASELSAN olarak; tasarım, üretim, lojistik destek dâhil her alanda yerli ve milli imkânlardan en üst seviyede faydalanmak, tedarikçilerimizin yetkinliklerini artırmak, ülkemiz savunma sanayii ekosisteminin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak adına büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Tüm bu süreçte de millileştirme çalışmalarının hayati bir öneme sahip, olmazsa olmaz konumda olduğunu değerlendiriyoruz. Savunma sanayinde ülkemizin tam bağımsızlığını sağlamak, güvenlik güçlerimize desteğimizi hız kesmeden devam ettirebilmek amacıyla tüm kritik bileşenleri yerli firmalarımız eliyle millileştirmeyi zorunlu olarak görüyoruz. 

Bu görev bilinciyle son 3 yılda; 400 ürünü iş ortaklarımızla birlikte millileştirmeyi başardık. Bu ürünlere 56 Milyon USD tutarında sipariş açarak, önümüzdeki 3 yıllık projeksiyona göre 145 Milyon USD’lik büyüklüğün ülkemizde kalmasını sağladık. Bu vesileyle; 3.000’in üzerindeki yerli tedarikçimizle ekosistemimizi sürekli geliştiriyor, yurt içi alım oranımızı %70’lerin üzerine taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Millileştirme çalışmalarımızı daha sistematik olarak yürütebilmek amacıyla süreçlerimizi sürekli olarak gözden geçiriyor, “ASELSAN Millileştirmede Vites Yükseltiyor” diyerek tüm paydaşlarımızla millileştirme çalışmalarında elde ettiğimiz başarıları daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz.