Web sitemiz İnternet Explorer 11 ve daha alt sürümlerine tam uyumlu çalışmamaktadır. Lütfen modern web tarayıcıları ile ziyaret ediniz.
Onlar D@ Okusun

Onlar D@ Okusun

Eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde, ülkemizin kırsal kesimlerinde elverişsiz sosyo-ekonomik koşullar nedeniyle internet ve bilgisayar erişimi olmayan binlerce çocuğumuz bulunuyor.

Öğrencilerimizin bu süreçte eğitimden kopmayarak uzaktan eğitim imkanlarından faydalanabilmesi için, Milli Eğitim Bakanlığımız köy okulları yada muhtarlıklarda EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Destek Noktaları oluşturmaya başladı.

Her bir EBA Destek Noktası için; 10 bilgisayar (monitör, klavye, mouse, kulaklık), 10 bilgisayar masası, 10 sandalye, ve internet gerekiyor. Bu da 1 EBA Destek Noktası için 35.000 TL tutarına karşılık geliyor.

Sizler de memleketin her köşesinde kurulacak olan EBA Destek Noktaları’ndan 1 tanesine ASİL Derneği aracılığıyla sponsor olabilir ya da istediğiniz tutarla kampanyaya destekte bulunabilirsiniz.

Ne kadar süreceğini bilmediğimiz bir dönemde, kendi çocuklarımız sıcacık evlerimizde kendilerine ait tabletleri ile derslerine girerken, ülkemizin başka yerlerinde başka çocuklar derslerini alıp alamayacağının belirsizliğini yaşıyor.

Gelin hep birlikte çocuklarımızı eğitime eriştirelim.

Bir çocuk gelişir dünya değişir!

Kampanya detaylarına asildernegi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Duyurular Sayfasına Dön