Web sitemiz İnternet Explorer 11 ve daha alt sürümlerine tam uyumlu çalışmamaktadır. Lütfen modern web tarayıcıları ile ziyaret ediniz.
Tedarikçilerimize Sağlanan Destekler

Finansman Desteği

Finansman Desteği

ASELSAN, çeşitli kriterlere (uzun süreli işbirlikleri, stratejik ortaklıklar, sipariş miktarları vb.) göre belirlediği tedarikçilerine, ASELSAN’dan aldıkları sipariş emirlerini kullanarak ve ek teminat göstermeden kredi kullanabilmeleri konusunda destek olmak için bankalar ile anlaşmalar gerçekleştirmektedir.

Tedarikçi finansmanından yararlanmak isteyen firmalar, ASELSAN’ın anlaşma yaptığı bankalara sipariş emirlerindeki miktarlar bazında başvuru yapmakta ve ek teminat göstermeden kredi kullanabilmektedirler.

Tedarikçi Finansmanı kapsamında değerlendirilen firmalar, yine ASELSAN’dan aldıkları sipariş emirlerini anlaşmalı bankalara göstererek ek bir teminat göstermeden Teminat Mektubu alabilmeleri konusunda da desteklenmektedirler.

Tedarikçi Finansmanı Sözleşmesinin hayata geçirilmesi ile birlikte şu ana kadar geçen sürede toplam 85 firmaya 400 Milyon TL kredi kullandırılmıştır.

 

Tedarikçilerimize Sağlanan Destekler Sayfasına Dön